Max Czornij to pisarz, który raz potrafi bardzo miło zaskoczyć a innym razem spieprzyć książkę dokumentnie. W wypadku "Klątwy" trzyma się punktu pierwszego.

Gdy pisałem po lekturze "Uniesienia", iż autor "To" powoli się z nami żegna nie miałem racji. Stephen King w najnowszym "Instytucie" powrócił do najlepszych motywów, jakie znamy z jego najlepszych książek.

poniedziałek, 28 października 2019

niedziela, 27 października 2019

Asseco Arka Gdynia wygrywa ze Startem

Asseco Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Start Lublin 95:66 (27:11, 18:19, 26:16, 24:20). Goście kontrolowali mecz od pierwszej kwarty. Josh Bostic w trzeciej partii rzucił 10 pkt w 79 sekund, a w ostatniej nie musiał nawet wychodzić na parkiet, bo dobrze spisali się rezerwowi. Gdyńscy koszykarze z kompletem zwycięstw zakończyli wyjazdową serię 4 spotkań w Eurocup i Energa Basket Lidze, podczas której w 13 dni pokonali ponad 7,5 tysiąca kilometrów.

Odkrywanie prozy Neila Gaimana jest jak chodzenie na psychoterapię. Raz trafisz coś ciekawego, innym razem spotkanie nie pozostawia żadnych śladów. Ten pierwszy przypadek opisuje książka "Na szczęście mleko".

niedziela, 20 października 2019

sobota, 19 października 2019

Szubarga i Upson na zwycięstwo! #EnergaBasketLiga #PLKPL

Asseco Arka Gdynia wygrywa we Wrocławiu

W wyjazdowym meczu we Wrocławiu zespół Asseco Arki Gdynia wygrywa we Wrocławiu 85:83.

Niesamowity mecz rozegrał Joshua Bostic notując 33 punkty i 64 procentową skuteczność z gry. Przez prawie 20 minut na parkiecie można było oglądać Armaniego Moore'a kończącego mecz z 4 punktami.

Następny mecz Asseco Arka Gdynia rozegra w Eurocup z Dolomiti Energa Trento.

Szeptacz. Alex North

Szeptacz

"Szeptacz" jest wciągający, przerażający po prostu klimatyczny. To książka z serii tych, które trzeba przeczytać za jednym razem. Przerwa nie jest mile widziana.

środa, 16 października 2019

Kolejne zwycięstwo w Eurocup

Drugie zwycięstwo odnieśli koszykarze Asseco Arki Gdynia w starciu z Buducnosti. Wygrana 62:59 ważyła się do ostatniej minuty.

Gdyńscy koszykarze zapomnieli o sobotniej porażce z zespołem z Gliwic i na europejski parkiet wybiegli z niesamowitą wolą walki. Pomimo sporej ilości niecelnych rzutów zespół Asseco zachował zimną krew w końcówce meczu, co dało zwycięstwo.

Najlepszym zawodnikiem był Krzysztof Szubarga, który jest niesamowitym motywatorem dla koszykarzy z nim grających. Znów pięknie zaprezentował się Devonte Upson zbierając 9 piłek i rzucając 10 punktów. Wisienką na torcie są jego wsady. Czy ktoś jeszcze tęskni do Upshawa?

Najbliższy mecz w PLK w sobotę we Wrocławiu. Tam o 12:30 drużyna z Gdyni zmierzy się ze Śląskiem Wrocław.

Asseco Arka Gdynia: Bostic 19, Emelogu 17, Upson 10, Hrycaniuk 7, Hammonds 4, Wołoszyn 3, Szubarga 2, Czerlonko 0, Kamiński 0, Kaszowski 0, Wyka 0