czwartek, 31 sierpnia 2023

Nikodem Czoska Dołącza do Suzuki Arki Gdynia: Powrót z Italii na polskie boiska

Z nieukrywaną radością informujemy, że nasze koszykarskie szeregi zasilą nowe, młode i pełne talentu siły. Witamy na pokładzie 21-letniego skrzydłowego, Nikodema Czoskę! Nikodem to zawodnik, który przez lata doskonalił swoje umiejętności w słonecznej Italii, i teraz przyszedł czas na nowe wyzwania w Polsce.


Wędrowiec z Pasją do Koszykówki


Choć urodzony i wychowany w Trójmieście, Nikodem już jako 16-latek podjął odważną decyzję o wyjeździe za granicę. Jego talent nie pozostał niezauważony, kiedy reprezentował barwy UKS Siódemka Trefl Sopot. To tam został wypatrzony przez skautów z jednej z najbardziej prestiżowych akademii koszykarskich w Europie – włoskiej Stelli Azzurry Roma.

W Rzymie miał okazję zetknąć się z najwyższym poziomem europejskiego basketballu i przebywać w gronie rodaków, takich jak Kacper Kłaczek i Łukasz Walkowiak. To właśnie tam doskonalił swoje umiejętności i przygotowywał się do gry na najwyższym poziomie.


Z Reprezentacją w DNA


Nikodem nie jest obcy z międzynarodową sceną koszykarską. Już od najmłodszych lat regularnie otrzymywał powołania do reprezentacji Polski juniorów. Był częścią drużyny, która w 2018 roku wzięła udział w Mistrzostwach Europy U16 dywizji B. Wspólnie z takimi talentami jak Kacper Gordon, Kacper Marchewka i Jeremy Sochan, reprezentacja Polski uplasowała się na zasłużonym 5. miejscu.
Na Polskim Boisku

Przed dołączeniem do Suzuki Arki Gdynia, Nikodem spędził ostatnie sezony na trzecim poziomie ligowym we Włoszech, w drużynach Basket Cecina oraz Luciana Mosconi Ancona. Teraz, już od początku okresu przygotowawczego, jest z nami i gotów do ciężkiej pracy. Jego zaangażowanie i profesjonalizm zyskały uznanie naszego sztabu trenera Wojciecha Bychawskiego.
Nowe Wydarzenia, Stare Ambicje

Nasz klub od dawna obserwował rozwój Nikodema. Nie zapomnieliśmy o jego znakomitych występach na turnieju Adidas Next Generation w Belgradzie, gdzie notował średnio 13.8 punktu, 4.8 zbiórki i 2 asysty na mecz. Jesteśmy przekonani, że jego talent i doświadczenie będą nieocenionym wsparciem dla naszej drużyny w nadchodzącym sezonie.

Serdecznie witamy Nikodema i życzymy mu owocnej kariery w barwach Suzuki Arki Gdynia. Powodzenia, Nikodem! 🏀⭐

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz